درباره ما

3113

045

جهت سفارش تماس بگیرید

ارسال

یک شروع خوب همیشه مستلزم داشتن شنونده مشتاق و پیگیر در موضوع مورد علاقه‌شان میباشد. مطالب زیر را با توجه به استقبال کم نظیر همشهریان و هموطنان عزیزمان در طول سالهای متمادی که ما را در ارتقاء کیفیت و خدمت رسانی روز افزون همراه و همدم‌مان بودند و همیشه با پیشنهادهای ارزنده کمک در امر بهره‌وری مناسب و با کیفیت در این مجموعه میباشند تقدیم میگردد.

تغذیه سالم و رضایتمندی عزیزان در این مجموعه با کسب روزی حلال و بابرکت را به خانواده‌هایمان هدیه میدهد.

همراه عزیزانمان سیری میکنیم به اوایل دهه شصت بمنظور آشنایی با تاریخچه رستوران:

فضای کوچکی بود جهت پذیرایی از مشتریان عزیزمان ولی عاری از هرگونه گلایه‌ای از طرف مهمانان مراجعه کننده برای تنگی فضا ، خودمان این موضوع را حس میکردیم. در اوایل به دلیل امکانات کم مجبور بودیم شرایط محیط و ابزار کم را با وضع موجود آن زمان محیا نماییم در واقع سیستم مکانیزه ای در کار نبود تا سختی کار را کم کرده و آسایش مشتریان تامین شود به عنوان مثال نان از بیرون تهیه میشد و نان داغی در کار نبود یا تمامی خوراک کبابها با دست تهیه و آماده میشدند از سیخهای مورد استفاده گرفته تا ظروف سرو غذا همگی متناسب با امکانات وقت بود گاهی وقتها پای صحبت مشتریان آن زمان که مینشستیم همگی از لذت خاص آن دوران با وجود امکانات کم یاد میکنند ولی خب با پیشرفت تجهیزات نیز مسلما موارد مورد استفاده در همه شغلها تغییر پیدا کرده اند. ظروف استفاده شده آن زمان مناسب دوران خودش بود یادم می آید جهت سرور پرسی کباب کوبیده در ظرف استیل آن دوره بایستی مخلفات داخل آن را با کره طبیعی و گوجه و فلفل روی آتش ذغال میگذاشتیم و با قاشق مخلوط میکردیم تا کره ذوب شده و طعم مطلوبی از معجون حاصل بدست آید.

تازه ساعتها وقت لازم داشتیم تا همان کوبیده را با دست بزنیم و آماده کنیم و دوباره بعد از آن شروع میکردیم یکی یکی بقیه خوراک کبابها را آماده میکردیم. امکانات کمی داشتیم ولی مجبور بودیم حداکثر بهره‌وری مناسب را با همان امکانات کم ، جهت سرو غذای سالم و رضایتمندی مشتری ارائه کنیم. تشویق و رضایتمندی مشتریان مسکنی بود بر تن و جان خسته‌مان که انصافا شغل پر زحمت و پر دردسری میباشد و نیاز به کار بلدی و تجربه زیاد دارد. جزئیات بیشتر را در مورد غذاخوری در آن دوران میگذاریم به عهده عزیزان که با مطالعه این یادداشتها مقایسه بیشتری نصیبشان میشود.

کیفیت تهیه مواد اولیه و پخت:

برای تهیه مواد خام گوشتی مورد نیاز ، روزانه با هماهنگی یکروز قبل و تهیه لیست خرید روزانه از فروشگاههای معتبر عرضه گوشت که اجازه فعالیت در این صنف را دارند ، مقدار مصرف آن روز تقاضا گردیده و بعد از آمدن گوشت مورد استفاده به مراحل بعدی جهت آماده سازی انتقال میابد. لازم به ذکر است که گوشت مورد مصرف سالم بایستی حتما دارای مهر مخصوص سازمان دامپزشکی در همه قسمتهای مربوطه بوده باشد که این مهر نشاندهنده تایید سلامت از دامپزشکی که نقش کنترل کیفیت و سلامت دام و گوشت را دارند میباشد. در ضمن گوشت ارائه شده به فروشگاههای معتبر نیز بایستی دارای گواهی حمل بهداشتی با تایید مسئول فنی کشتارگاه باشد. به فاصله یکروز تاخیر که گوشت را در سردخانه و دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگه میدارند عرضه میشود. گوشت گوسفندی به دلیل طعم و لذت بیشتر و استقبال مشتریان عزیز مورد مصرف این مجموعه قرار گرفته است.

در مورد آماده سازی گوشت بایستی دقت بیشتری توسط افراد مجرب به خرج گذاشته شود ضمن اینکه محل نگهداری نیز تمیز و کاملا بهداشتی و مجهز به امکانات خاص خود باشد بعنوان مثال حتما بایستی در حمل ، یخچال و فریزر و کارد و سیخ و ظرف‌های استیل که از لحاظ بهداشتی مورد تائید میباشند استفاده شود. خوشبختانه بدلیل فضای زیاد و مناسب در این مجموعه گوشت‌ها در فضایی مجزا آماده سازی میشوند.

خانه